Usługi Magento

Istnieje wiele rozwiązań, dla administracji własną działalnością komercyjną w internecie. Sklep internetowy czy inny, który potrzebuje odpowiedniego systemu rachunkowości dla wymiany handlowej czy usługowej, powinien być odpowiednio zorganizowany. Istnieją całe platformy zaprojektowane tylko w celu zarządzania treścią. Nazywane systemami zarządzania treścią często wykraczają poza tę tylko funkcję, pozwalając na postawienie i obsługiwanie całego zaplecza potrzebnego do tego, by taką stronę internetową założyć i obsługiwać.

Przykładem takie platformy jest Magento, które zostało zaprojektowane w tym właśnie celu. Platforma ta oferuje cały zestaw narzędzi i rozwiązań, które umożliwią postawienie i administrację takich przedsięwzięć, jak na przykład sklep internetowy. Implementując znane i pozostające w użyciu języki oprogramowania takie jak PHP, HTML i CSS, czy też bazę danych MySQL. Programowanie w samej platformie angażuje techniki programowania zorientowanego obiektowo. Jest to bardzo wydajna metoda, która pozwoli w przejrzysty i elastyczny sposób pisać poszczególne moduły programu, czy też używać specyficznych dla platformy klas programowania. Możemy postawić platformę na naszym czy też wypożyczanym serwerze. W zależności od tego, jak bardzo zaawansowanego produktu potrzebujemy, i jak bardzo potrzebne są nam pewne funkcje, możemy wybierać między różnymi wersjami polskimi Magento. Istnieje wersja społecznościowa, która jest w całości oparta o kod z otwartym źródłem, czyli jest open source. Wersja ta pozwala na wgląd do kodu źródłowego, jak i modyfikację, kluczowych komponentów. Istnieje też wersja dla wielkich przedsiębiorstw, która, mimo że dzieli wiele komponentów z wersją społecznościową, nie jest darmowa.

Ostatnią wersją Magento, jest wersja, która implementuje wszystkie rozwiązania tzw. chmury. Firma dostarcza gotowe platformy, które są już umieszczone w ‚chmurze’ i niepotrzebne jest wynajmowanie czy zestawianie własnego serwera. Od najmniej do najbardziej skomplikowanych wersji, każda ma tę zasadniczą zaletę, że architektura całej platformy pozwala na bardzo daleko idącą elastyczność, co gwarantuje dostosowanie produktu do każdego użytkownika. Poprzez duże korporacje, przez małe i średnie firmy, aż do osób prywatnych, każdy będzie mógł znaleźć pasujące dla siebie rozwiązania. Przy dosyć dużej społeczności wspierającej Magento, każdy będzie mógł także znaleźć także wystarczająco dużo informacji i kursów, które umożliwią mu naukę na własną rękę, tak by samemu obsługiwać własną platformę, czy wspierać pomocą techniczną inne osoby.

Comments are closed.